Minust

Minu nimi on Kaire Viil. Olen täiskasvanute koolitaja ning coach. Inimestega töötamine on tõhus viis oma mentaalset musklit vormis hoida ning pidevalt tagasisidet saada. Inimesed jagavad minuga oma väärtuslikku aega ning mõtlen kohtumisi planeerides põhjalikult läbi, kuidas saan õppijaid arendada ning milliseid töövõtteid kasutada. Käin ka ise pidevalt koolitustel ja seminaridel, et arendada silmaringi ning laiendada oma võrgustikku.

​Minu esimene eriala on eesti keele õpetamine. ​Mulle on oluline täiskasvanuid elukestvas õppes toetada. Ehkki veebis on palju e-kursusi ja õppevideoid, on õppimine ennekõike sotsiaalne tegevus – me vajame kaaslaste toetust ja teineteisele silma vaatamist; tunnustust ning eduelamusi. Olen õnnelik, et saan inimesi koolituspäevadel ning coachingusessioonidel arendada.

​Pälvisin 2018. aastal aasta koolitaja tiitli ning olen selle eest tänulik oma õppijatele, õpetajatele ning toetajatele. Igaühelt saab midagi õppida ning tagasiside põhjal oma koolituspäevi ning – materjale paremaks ja nüüdisaegsemaks muuta.

​Auditooriumis ja õppeklassis on hea olla, sõltumata sellest, kas koolitusele tulevad noored või elukogenud; koos minuga on kuus või kuuskümmend inimest. Mulle meeldib koolituspäevi ette valmistada, inimesi juhendada, tagasisidet saada ning kohtumisi analüüsida.

​Hoian end pea iga päev kursis täiskasvanuõppe ning enesearengu teemadega ning iga uus põnev teadmine innustab mind koolitusmaterjale täiendama ning õhinaga oskusi jagama. Mulle meeldib kogeda, kuidas esiti tagasihoidlikud õppijad muutuvad kohtumise esimestel minutitel enesekindlaks ning päeva jooksul tekivad alati asjalikud diskussioonid ja põnevate ideedega tahvlipildid.