Ärksameelsed tööpausid

Mida inimesed tihtipeale tööpauside ajal teevad? Näiteks vaatavad sotsiaalmeediast, kuidas kõik teised elavad, loevad muserdavaid uudiseid või hoopistükkis multitaskivad. See  väsitab aju ning viib energiataseme alla. Et igapäevategevusi käesolevas hetkes kogeda, peame neid kõigepealt märkama. Igas hetkes kohalolekut ning tänumeelt saab treenida ning kujundada uusi meeldivaid tervislikke harjumusi.

Ärksameelsuse õpiampsude ajal katsetame  nippe ja tehnikaid, kuidas tööpausid õnnetoovaks ja tõhusaks muuta. Uutmoodi energiapausid loovad hea meeleolu ning annavad tunde, et saad tööpäevast ja elult rohkem. Igaüks võib olla enda arengutreener!

Ärksameelsuse  (mindfulnessi) praktikumide teemad

 I töötuba Ärksameelsuse harjutused töökohal

Kui tihti tegutsed autopiloodil ning teed mitut asja korraga? Kohalolutunne, keskendumisoskus ning tänumeel tagavad suurema töörahulolu. Ka tihedas tööpäevas saab harjutada ärksameelsust ning tunda suuremat rõõmu tööpäevast. Harjutame ajusõbralikku teadmustööd, süvakuulamise oskust ning õpime täitma tänulikkuse päevikut.

II töötuba Minimeditatsioon töökohal ja kodus

Mediteerimine rahustab, annab energiat ning igapäevaselt mediteerijate aju on ka teistsugune. Meditatsioon ei pea olema tunniajane, piisab ka seitsmeminutilisest minimeditatsioonist. Seda saab teha kasvõi töölaua taga istudes ning vaim ja keha saavad värsket energiat. Me kõnnime iga päev. Kuidas seda teha teadlikumalt, nii et saad jalutuskäigult kõikide meeltega rohkem?

III töötuba Ärksameelne kohvipaus või püha söömaaeg

Teeme ühe ärksameelse kohvipausi, kus tunneme maitseid, lõhnu ja tekstuure paremini ja saame elult rohkem. Võtame tassi head teed, kohvi või muud kosutavat ning kõrvale hea snäki. Naudime seda koos ja õpime teineteist paremini tundma. Nii suureneb töökaaslaste vaheline usaldus ja pühendumus.

Ärksameelsuse töötubade pikkus on kaks tundi.

Tulen hea meelega neid ärksameelsete tööpauside praktikume juhendama ka teie valitud toredasse seminaripaika. PS Vihjeks ütlen, et teise keskkonda minek viib ka argised töömõtted eemale ning võib avada uusi vaatenurki.

Juhendaja Kaire Viil on juhtimiscoach, mentor ja 7. taseme täiskasvanute koolitaja